برگزاری مسابقات ملی مهارت سال ۹۶ در مرحله شهرستانی در مرکز

به گزارش روابط عمومی مرکز درجه یک و تخصصی اراک ، افکاری دبیر مسابقات المپیاد ملی مهارت در استان مرکزی اظهار داشت: مسابقات مهارت هر ساله در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی برگزار می شود که مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات در اراک با حضور ۳۷ نفر در روز سه شنبه ۲۷ تیر در مراکز فنی و حرفه ای برگزار شد.

رحیم افکاری بیان داشت:هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری با چهار هدف ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی، ارتقاء سطح استانداردهای سرفصل‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، ایجاد فرصت مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و حرفه‌ای و کشف استعدادهای برتر و معرفی آنها به مجموعه‌ها و مراکز فنی ‌و حرفه‌ای برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت:سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت (WSI)، متولی برگزاری مسابقات ملی مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری است.

افکاری تصریح کرد:مرحله شهرستانی مسابقات ملی مهارت در ابتدا به صورت پروژه عملی در مراکز استان برگزار شد که پس از آن در هر استان از میان قبول شدگان مرحله کتبی با برگزاری آزمون عملی، نسبت به انتخاب نفرات برتر و معرفی به مرحله استانی اقدام خواهد شد.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای درجه یک و تخصصی اراک، گفت:جوانان ماهر شهرستان،شامل کارآموزان و آموزش دیدگان آموزش فنی و حرفه ای، دانش آموزان آموزش و پرورش در رشته های کار و دانش، فنی و حرفه ای و نظری و همچنین دانشجویان از ثبت نام کنندگان این دوره از مسابقات ملی مهارت بوده اند.

افکاری در ادامه بیان داشت:مرحله شهرستانی هجدهمین مسابقات ملی مهارت در ۱۶رشته و با حضور ۳۷ نفر برگزار گردید.
Doc1